بحران هزینه های زندگی: چگونه هزینه های انرژی خانه خود را از گرمایش تا رایانه کاهش دهیمتی

دولت بریتانیا سرانجام قرار است کمپین طولانی مدت اطلاع رسانی عمومی خود را در آستانه کریسمس با هدف کمک به مردم برای کاهش قبوض انرژی خود آغاز کند.

اگرچه ضمانت قیمت انرژی (EPG) تا پایان ماه مارس برقرار خواهد بود، وزرا معتقدند حوزه‌هایی را شناسایی کرده‌اند که مردم از این نوع توصیه‌های عملی بهره‌مند می‌شوند.

مطمئناً درست است که صرفه جویی های کوچک در مصرف برق و گاز با رسیدن آن صورت حساب ها تفاوت زیادی ایجاد می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا روش های معقولی برای صرفه جویی در پول بدون صحبت کردن اقدامات شدید وجود دارد.

کاهش هزینه های انرژی آشپزخانه

کالاهای سفید یکی از بزرگترین گرازهای برق در خانه هستند، بنابراین هر گونه صرفه جویی که می توانید در اینجا انجام دهید تأثیر ملموسی خواهد داشت. در اینجا نحوه کاهش مصرف برق آورده شده است:

 • تصور نکنید که کوتاه ترین چرخه ماشین ظرفشویی کمترین برق را مصرف می کند – اغلب برعکس است. دریابید که چرا چرخه های طولانی ماشین ظرفشویی می تواند صدها پوند در سال صرفه جویی کند.
 • همین امر در مورد پخت و پز نیز صدق می کند – هر چه کندتر، ارزان تر. پختن خورش ها و شام های دیگر در اجاق آهسته به جای اجاق معمولی می تواند در طول یک سال تمام پول شما را کاهش دهد. راهنمای ما برای کاهش هزینه های آشپزی را اینجا بخوانید.
 • فریزر خود را هر سه تا چهار ماه یکبار یخ زدایی کنید. این نه تنها از تجمع یخ جلوگیری می کند، که کارایی فریزر را کم می کند، بلکه شما را تشویق می کند که به طور منظم آنچه در آن ذخیره شده است مصرف کنید و از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری می کند. دو برد.

صرفه جویی در مصرف انرژی در رایانه ها و کنسول ها

برخی از تجهیزات محاسباتی و کنسول‌های بازی می‌توانند قبض‌های برق شما را بالا ببرند، به‌خصوص اگر شبانه روز روشن باشند. در اینجا نحوه اطمینان از اینکه این ابزارها هزینه کمی برای شما ندارند آورده شده است:

 • تنظیمات خواب را در رایانه‌های شخصی و مک‌ها تنظیم کنید تا مطمئن شوید که صفحه‌نمایش‌ها خاموش هستند و رایانه‌ها مثلاً پس از سه دقیقه عدم فعالیت، به حالت Sleep قرار می‌گیرند. آخرین نسخه ویندوز 11 این کار را به طور پیش فرض انجام می دهد، اما نسخه های قدیمی تر و ویندوز 10 ممکن است تا 30 دقیقه طول بکشد تا رایانه شخصی در صورت اتصال به برق، به خواب برود. برای تغییر این مورد، «sleep» را در منوی جستجوی ویندوز تایپ کنید و به دنبال تنظیمات تنظیم زمان خواب باشید.
 • دارندگان کنسول Xbox Series X و Series S باید حالت Instant-On را خاموش کنند. این باعث می‌شود کنسول در پس‌زمینه تیک تاک کند و تا 13 وات انرژی در تمام ساعات شبانه روز مصرف کند، تا بتوانید فوراً بازی را از سر بگیرید. خاموش کردن این یک تنظیم می تواند حدود 60 پوند در سال صرفه جویی کند. نحوه خاموش کردن حالت Instant-On Xbox را در اینجا بیاموزید.
 • مراقب باشید دستگاه هایی مانند درایوهای ذخیره سازی NAS را شبانه روز روشن نگه دارید. مدل‌های قدیمی‌تر می‌توانند تا 30 وات تا 40 وات، حتی در حالت آماده‌باش، مصرف کنند که با نرخ سقف فعلی، بیش از 200 پوند در سال برق مصرف می‌کند. برای خاموش کردن آنها در شب از دوشاخه های هوشمند استفاده کنید (به زیر مراجعه کنید) یا تنظیماتی مانند Wake-on-LAN را امتحان کنید، به این معنی که آنها فقط در حین کار به طور کامل روشن می شوند.

نحوه صرفه جویی در هزینه شارژ ماشین برقی

صاحبان خودروهای برقی می دانند که این خودروها بیش از هر چیز دیگری در خانه انرژی مصرف می کنند. در اینجا تنها چند روش برای صرفه جویی در هزینه شارژ خودروی الکتریکی آورده شده است:

 • برخی از شرکت‌های انرژی تعرفه‌های ویژه‌ای را برای دارندگان خودروهای برقی در نظر می‌گیرند و اگر بتوانند یک شبه شارژ کنند، زمانی که تقاضای کمتری در شبکه وجود دارد، به آن‌ها برق ارزان‌تری پاداش می‌دهند. از زمان شروع بحران انرژی، یافتن این موارد دشوارتر است، اما شرکت‌های نوآوری مانند Octopus Energy را برای تعرفه‌گذاری امتحان کنید.
 • به دنبال شارژ رایگان در مکان هایی مانند سوپرمارکت ها، سینماها و رستوران ها باشید. Zap-Map درخشان دارای یک نقشه سراسری از نقاط شارژ خودرو است که می تواند مکان های استفاده رایگان را فیلتر کند.
 • برنامه سفرهای طولانی نقاط شارژ بسیار سریع در مکان‌هایی مانند ایستگاه‌های خدمات بزرگراه‌ها بسیار گران هستند. باز هم، از ابزارهایی مانند Zap-Map برای پیدا کردن مکان‌های شارژ ارزان‌تر در مسیر خود استفاده کنید، حتی اگر به معنای دور شدن کمی از مسیر خود باشد.

به راهنمای عمیق ما در مورد هزینه شارژ خودرو در خانه و از نقاط شارژ عمومی مراجعه کنید.

چگونه در قبض های گرمایشی صرفه جویی کنیم

گرم نگه داشتن یکی از بزرگترین تخلیه انرژی است. این نکات می تواند به شما کمک کند در صورتحساب های خود صرفه جویی کنید:

 • از دوشاخه های هوشمند برای کنترل رادیاتور یا بخاری برقی استفاده کنید. بسیاری از مردم از این بخاری ها در اتاق خواب های پشتی یا دفاتر خانه استفاده می کنند، اما گران هستند و گذاشتن آنها آسان است. با وصل کردن بخاری به یک دوشاخه هوشمند ارزان قیمت، می‌توانید آن‌ها را بر اساس برنامه زمان‌بندی روشن/خاموش کنید، یا حتی زمانی که از خانه دور هستید، آن‌ها را از تلفن هوشمند خود خاموش کنید، اگر تصادفاً یکی را در حال کار رها کرده باشید. راهنمای ما برای صرفه جویی در پول با دوشاخه های هوشمند را اینجا بخوانید.
 • سیستم‌های گرمایش هوشمند مانند Hive و Nest می‌توانند به شما در صرفه‌جویی در هزینه کمک کنند، به‌خصوص اگر چندین ترموستات روی رادیاتورهای خانه نصب کنید. این بدان معناست که شما پول خود را برای گرم کردن اتاق هایی که از آنها استفاده نمی کنید هدر نمی دهید. بنابراین، می توانید اتاق خواب ها را در شب گرم و اتاق های نشیمن را در روز راحت نگه دارید.
 • مراقب وسایلی باشید که بیش از حد وعده کاهش قبض انرژی را می دهند. به عنوان مثال، Hive Heating Plus سالانه 40 پوند هزینه دارد، اما عمدتاً تاریخچه گرمایش شما را باز می کند تا نحوه عملکرد شما را در برابر بودجه تنظیم شده گرمایشی خود، با گزارش اولیه خطا در ترکیب، باز کند.


دیدگاهتان را بنویسید