بوریس جانسون و لیز تراس به شورش علیه ممنوعیت باد خشکی پیوستندب

اوریس جانسون و لیز تراس به شورش پشتیبان محافظه‌کاران علیه ممنوعیت عملا مزارع بادی خشکی پیوستند که ضربه‌ای به اقتدار ریشی سوناک است.

نخست وزیران پیشین اصلاحیه ای را برای لایحه افزایش تراز دولت که توسط سیمون کلارک که به عنوان وزیر در هر دو دولت آنها خدمت می کرد، امضا کردند تا امکان توسعه باد در خشکی فراهم شود.

آقای کلارک گفت که از جلب حمایت آنها “خوشحال” است.

این اولین مداخله بزرگ پارلمانی این زوج از زمان خروج از خیابان داونینگ است.

خانم تراس در طول تصدی کوتاه خود در پست شماره 10، قوانین برنامه ریزی را کاهش داد، اما آقای جانسون به دنبال لغو تعلیق موثر باد در خشکی که از سال 2015، زمانی که او بر سر کار بود، نبود.

آقای سوناک پیش از این با چالش مهمی بر سر سیاست برنامه ریزی از درون حزب خود مواجه شده است.

پس از آنکه حدود 50 نماینده حزب محافظه کار تهدید به شورش کردند، نخست وزیر رای گیری را که برای روز دوشنبه برنامه ریزی شده بود، در مورد قانونی که هدف ساخت 300000 خانه در سال را تعیین می کرد، گرفت.

آقای کلارک، وزیر سابق تراز اول، در توییتی نوشت: «خوشحالم که از حمایت بوریس جانسون و @trussliz همراه با نمایندگان مجلس از سراسر حزب محافظه‌کار برای اصلاحیه من برای اجازه دادن به باد خشکی در جایی (و فقط در جایی که) جامعه وجود دارد، دارم. موافق است.

“یک سیاست طرفدار رشد، طرفدار سبز در زمانی که ما به هر دو نیاز داریم.”

درخواست ها برای پایان دادن به ممنوعیت مزارع بادی جدید خشکی در بحبوحه تلاش ها برای تضمین استقلال انرژی بریتانیا افزایش یافته است زیرا تهاجم روسیه به اوکراین باعث کاهش منابع شده است.

سر کیر استارمر قول داده است که دولت کارگری ممنوعیت برنامه ریزی را به عنوان بخشی از طرح خود برای تبدیل بریتانیا به یک ابرقدرت انرژی پاک لغو خواهد کرد.

رهبر حزب کارگر امتناع آقای سوناک از انجام این کار را به عنوان “عمل ملی آسیب رساندن به خود، خفه کردن پتانسیل اقتصادی ما” توصیف کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید