شوهر Met Police PC ‘کیلوگرم کوکائین و حشیش از طریق EncroChat معامله می کرد’جولیان آگالیو، 47 ساله، متهم است که نقاب خود را به عنوان تامین کننده اصلی مواد مخدر کلاس A و کلاس B در زمانی که شبکه تلفن رمزگذاری شده – محبوب جنایات سازمان یافته – توسط مجریان قانون بین‌المللی در سال 2020 شکسته شد، آشکار کرد.

گفته می شود که او به اطرافیان خود مباهات می کند که با یک افسر پلیس متروپولیتن ازدواج کرده است و حتی از او خواسته می شود تا اطلاعات داخلی او را به دنبال بسته شدن شبکه در سیستم EncroChat، دادگاه سلطنتی Woolwich شنید.

کوکائین در خانه مجلل شمال لندن که او با PC Rasvinder Agalliu، ملکه زیبایی سابق به اشتراک گذاشته بود، پیدا شد، در حالی که افسران پیام‌هایی را که به بسته‌های 100 کیلوگرمی، بسته‌های کوکائین ممهور به مارک Hublot، مبادلات مشکوک به مواد مخدر و معاملات احتمالی اسلحه، اعضای هیئت منصفه اشاره می‌کرد، کشف کردند. شنیده شد.

آگالیو که زمانی که در ژوئن 2020 دستگیر شد، ادعا کرد که در باله به عنوان یک «هنرمند» کار می‌کند، استفاده از سیستم Encrochat را انکار می‌کند و به افسران اصرار می‌ورزد که توسط یک بره‌زن «راه‌اندازی» شده است.

دادستان ویلیام دیویس به دادگاه گفت که آگالیو متهم است که کاربر EncroChat ‘Nicemoon’ است، در حالی که متهم دیگر دانیل مک نیل-دانکن، 37 ساله، کاربر ‘Ekspinoza’ در هزاران پیامی است که از مارس تا ژوئن 2020 از سیستم ضبط شده است.

جولیان آگالیو و دانیل مک نیل دانکن توسط پلیس به عنوان کاربران دو گوشی Encrochat شناسایی شدند. آنها از آن تلفن ها برای سازماندهی عرضه مقادیر زیادی کوکائین و حشیش استفاده کردند.» «آنها از این کار سود قابل توجهی به دست آوردند.

جولیان آگالیو، شوهر یک رایانه شخصی پلیس Met Police، متهم به تهیه کوکائین و حشیش است.

/ فیس بوک

آنها فکر می کردند ارتباطات آنها رمزگذاری شده است، بنابراین امن است و پلیس هرگز نمی تواند آنها را بخواند. در نتیجه آنها نسبت به پیام هایی که برای یکدیگر می فرستادند تا حدودی بی احتیاطی کردند.»

او گفت که شواهد علیه آگالیو شامل تصاویری از فرزندان، خانه و باغش در EncroChat ارسال شده است، و او ظاهراً هنگام سازماندهی یک جلسه پیامی حاوی کد پستی خانه خود را ارسال کرده است.

در یکی از مبادلات، “Nicemoon” می گوید “من همسرم را به سر کار می برم” و یکی از همکاران پاسخ داد: “اوه خوب است که پلیس ایستگاه را انتخاب کنید؟”

آقای دیویس گفت: “ارجاع به ایستگاه پلیس جالب است.” “همسر آقای آگالیو راسویندر آگالیو در آن زمان افسر پلیس در خدمت پلیس متروپولیتن بود.”

او گفت که داده‌های ANPR آئودی آنها را به ایستگاه پلیس کنزینگتون، جایی که PC Agalliu در آن روز مشغول به کار بود، ردیابی کرد.

در مبادله ای دیگر، آگالیو متهم است که به خود می بالد که همسرش به درجه گروهبان در Met ارتقا یافته است، و گفته می شود زمانی که یکی از دوستانش دستگیر شده بود، یک کپی از گزارش پلیس را برای او فرستاده است.

هنگامی که مشخص شد نیروهای مجری قانون به شبکه EncroChat نفوذ کرده اند، گفته می شود از آگالیو پرسیده شد که آیا همسرش از این عملیات اطلاع دارد یا خیر.

Rasvinder Agalliu یک رایانه شخصی در پلیس متروپولیتن بود

/ فیس بوک

یکی از همکارانش گفت: “آیا او اطلاعاتی دارد؟”، و افزود: “اگر EncroChat را به دست آورد چه؟ به او بگو کاغذها را پنهان کند.»

آقای دیویس همچنین مکالمه‌ای را به اعضای هیئت منصفه نشان داد که در آن عکسی از دو اسلحه و گلوله به «نیسمون» فرستاده شد و او پاسخ داد: «چقدر؟»

اعضای هیئت منصفه شنیدند که یک بلوک کوکائین در یک کشوی حاوی پاسپورت در خانه خانواده آگالیو در منطقه انحصاری هادلی وود بارنت پیدا شد، در حالی که مقدار بیشتری از مواد مخدر داخل جعبه لویی ویتون زیر تخت در اتاق خواب اصلی بود.

پلیس 27000 پوند پول نقد از خانه کشف و ضبط کرد و مأموران نیز کتابی را از خانه دوم اجاره‌ای آگالیو در همان نزدیکی کشف کردند که حاوی نام «ماه نیک» بود که در کنار سوابق ادعایی معامله مواد مخدر نوشته شده بود.

دادستان در مصاحبه ای گفت که آگالیو “گفت که مالیات خود را پرداخت کرده و به نظر می رسد که به زنی که به عنوان یک رقیق کننده و یک فاحشه توصیف می کند، او را راه انداخته و زندگی او را ویران کرده و همچنین زندگی همسرش را ویران کرده است.”

او گفت که در باله کار می‌کند، هنرمند است و مردم سعی می‌کنند او را بر اساس ظاهر و نحوه صحبت‌اش قضاوت کنند.

مک نیل دانکن، اهل برنت وود در اسکس، به دو اتهام توطئه برای تهیه مواد مخدر در اواسط سخنان افتتاحیه دادستان اعتراف کرد.

آگالیو، از هادلی وود، توطئه برای تهیه مواد مخدر کلاس A، توطئه برای تامین مواد مخدر کلاس B، داشتن قصد تهیه کوکائین و داشتن اموال مجرمانه را رد می کند.

محاکمه ادامه دارد.


دیدگاهتان را بنویسید