ولز به ممنوعیت بازوبند One Love اعتراض نخواهد کرد زیرا راب پیج از طرف می خواهد که از شکست آلمان درس بگیرد.دبلیو

آلس به محرومیت فیفا از بازوبند One Love قبل از دیدار فردا با ایران در جام جهانی اعتراض نخواهد کرد، راب پیج، سرمربی تیم از بازیکنانش می‌خواهد روی فوتبال تمرکز کنند – و پیشنهاد می‌کند آلمان پس از غافلگیری آنها «در گذشته پیام مشابهی داشته باشد». شکست مقابل ژاپن

ولز و آلمان، همراه با انگلیس، جزو هفت کشور اروپایی بودند که قصد داشتند در طول مسابقات بازوبند رنگین کمانی را به عنوان حمایت از جامعه LGBTQ+ در کشوری که همجنس‌گرایی در آن غیرقانونی است، ببندند.

با این حال، هر هفت نفر پس از تهدید فیفا به تحریم‌های ورزشی، احتمالاً شامل کارت زرد برای هر بازیکنی که باند را بر تن می‌کرد، عقب‌نشینی کردند.

پیش از باخت شوکه‌کننده 2-1 مقابل ژاپن در روز چهارشنبه، بازیکنان آلمان در یک عکس تیمی با اشاره به ساکت شدن توسط هیئت حاکمه بازی دهان خود را پوشانده بودند، اما در مورد احتمال ژست مشابه از ولز پرسیدند: نه، ما کمپین هایی در جریان داریم که به عنوان یک انجمن و به عنوان یک دولت ولز کاملاً از آنها حمایت می کنیم.

من از بازیکنانم می‌خواهم که کاملاً روی بازی‌های فوتبال و پیروزی در بازی‌ها تمرکز کنند. من مطمئن هستم که آلمان اکنون، در آینده نزدیک، احتمالاً همین پیام را خواهد داشت.»

گرت بیل، کاپیتان ولز، که فردا به بازی‌کننده‌ترین بازیکن مرد تاریخ این کشور تبدیل می‌شود، قرار بود در اوایل این هفته قبل از تصمیم جمعی این کشورها برای تسلیم شدن در برابر فشار فیفا، بازوبند را در بازی افتتاحیه مقابل ایالات متحده ببندد.

بیل در نیمه اول تساوی 1-1 کارت زرد دریافت کرد و در حالی که از موضع فیفا ابراز ناامیدی می کرد، موافقت کرد که زمان تمرکز ولز بر روی فوتبال فرا رسیده است.

بیل گفت: «ما چندان خوشحال نبودیم که نتوانستیم آن را با تحریم هایی که می توانست اعمال کنیم، بپوشیم.

می‌دانم که مردم گفته‌اند که ما باید آن را می‌پوشیدیم، اما من بعد از 25 دقیقه اخراج می‌شدم. البته ما از آن حمایت می کنیم اما اینجا هستیم تا همزمان فوتبال بازی کنیم.

فقط با نبستن بازوبند به این معنی نیست که از آن حمایت نمی کنیم. همه ما طرفدار برابری هستیم و سعی می کنیم کار درست را انجام دهیم، این آگاهی را ایجاد کنیم.

تیم آلمانی به محرومیت فیفا از بازوبند One Love اعتراض کرد

/ رویترز

از نظر انجام کار دیگری، حدس می‌زنم وقتی تیم‌ها تلاش می‌کنند کار دیگری انجام دهند و نتیجه به درستی پیش نمی‌رود، به خاطر عدم تمرکز روی فوتبال مورد انتقاد قرار می‌گیرند، بنابراین برای ما، اکنون که مسابقات شروع شده است، ما واقعاً نیاز به تمرکز داریم. روی فوتبال خودمان

“خارج از بازی، اگر کاری برای افزایش آگاهی یا حمایت از ما بتوانیم انجام دهیم، قطعا این کار را انجام خواهیم داد.”

بیل امیدوار است که تعداد زیادی از هواداران جوان در ولز تماشا کنند و تلاش خود را برای متقاعد کردن معلمان در خانه انجام دهند که یک جنبه آموزشی در این مسابقه به عنوان یک موقعیت تاریخی وجود دارد.

کاپیتان ولز گفت: “از آنجایی که در ساعت 10 صبح در ولز شروع می شود، اگر من یکی از معلمان بودم، به همه آنها اجازه می دادم بازی را تماشا کنند.”

“امیدوارم آنها انجام دهند. من فکر می کنم همانطور که قبلاً گفتم این یک لحظه تاریخی است. برخی از مدارس و والدین بچه‌هایی که می‌دانم همه می‌خواهند بازی را تماشا کنند، اما نمی‌خواهند آنها را از مدرسه دور کنند. بنابراین فکر می‌کنم بسیاری از مدارس این بازی را برای تشویق ما و پشت سر گذاشتن ما انجام می‌دهند.

شاید کمی درس تاریخ باشد. بنابراین این یک موقعیت عالی خواهد بود و آنها می توانند از تماشای بازی لذت ببرند.


دیدگاهتان را بنویسید