پرسش Sheku Bayoh: عقب نشینی رویکرد بهتری بود – بازرس سابقدارد

بازرس بازنشسته پلیس گفت که اگر در لحظاتی که با شکو بایو با آنها در تماس بود، افسران را تشویق می کرد که «زمان و فضای بیشتری بدهند».

استیون استوارت در یک تحقیق عمومی در مورد مرگ این مرد 31 ساله در سال 2015 گفت که او به عنوان ناظر در روز درگذشت آقای بایو مشغول به کار بود.

در بازجویی شنیده شد که او در اتاق دیگری بوده است که اطلاعات مربوط به مأموران در حال رسیدن به صحنه به اتاق کنترل داده شده است.

او گفت که باید به افسران قبل از رسیدن به صحنه ای که آقای بایو در آن حضور داشت، پیام ایمنی داده می شد، و افزود: “من از آنها می خواهم قبل از ورود به آن خیابان در ذهن خود داشته باشند، “ما باید وقت خود را صرف کنیم، ما باید یک ارزیابی پویا ریسک انجام دهیم و باید بازخورد داشته باشیم.»

اگر انجام این کار بی خطر است، به آن مکان و زمان بدهید، عقب نشینی کنید، راحت باشید، سعی کنید با او صحبت کنید، بفهمید که چه خبر است، تأیید کنید که آیا او سلاح دارد یا نه.

آقای استوارت افزود: «ترجیح می‌دهم اتاق کنترل بتواند پیام امن ماندن را برای افسرانی که در مسیر هستند، فقط به آنها یادآوری کند که باید انجام دهند – این چیزی است که به افسران باید یادآوری شود تا این کار را انجام دهند. ارزیابی ریسک.”

پس از اینکه مأموران به تماس‌های مردم مبنی بر اینکه مردی با چاقو زدن و رفتار نامنظم در صبح روز یکشنبه در کرکالدی، فایف، در ماه می 2015، پاسخ دادند، آقای بایو با دستبند جان خود را از دست داد و جراحات متعددی متحمل شد.

خانواده او معتقدند نژاد در مرگ او نقش داشته است.

آقای استوارت گفت: «من متوجه نشدم، فقط زمانی که در تحقیق شرکت کردم، می‌دانستم که آنها (افسران) از قبل به این سرعت روی مرد بودند.

فکر می‌کردم وارد جاده می‌شوند و جستجو می‌کنند و وقتی مرد را می‌دیدند، فریاد می‌زدند و به همکارانشان و همچنین اتاق کنترل بازخورد می‌دادند.»

در تحقیق شنیده شد که بازخورد آقای استوارت مبنی بر روشن شدن دو دکمه اضطراری افسران و مجروح شدن یک افسر بود.

او گفت: «این بازخوردی نبود که من دنبالش بودم.

“بازخوردی که برای شروع به دنبالش بودم این بود که “این ما وارد شدیم، ما می توانیم مرد را ببینیم، او در 20 متری ما ایستاده است” – این همان بازخوردی بود که من دنبالش بودم.”

در شواهد قبلی، پاسبان سابق، آلن پاتون، به محض ورود به صحنه، اظهار داشت که او بلافاصله این عقیده را داشت که آقای بایو باید تحت کنترل باشد زیرا نمی‌دانست مسلح است یا نه، و اینکه نشستن “خطر بسیار بزرگی است. پشت و حاوی».

او گفت که چشمان آقای بایو “سرش را بیرون زده بود که نشان دهنده مسمومیت یا بیماری روانی یا بحران سلامت روان بود”.

مشاور ارشد تحقیق، آنجلا گراهام کی سی، پرسید که آیا دانستن این توضیحات در آن زمان می‌توانست در توصیه‌های آقای استوارت به افسران تفاوتی ایجاد کند.

شاهد پاسخ داد که باید با آمبولانس تماس می گرفت و افزود: «اگر این کار بی خطر بود، به آن مکان و زمان بدهید، عقب نشینی کنید، راحت باشید، سعی کنید با او صحبت کنید، بفهمید که چه خبر است، تأیید کنید که آیا می گذرد یا نه. او یک اسلحه دارد

“باید تشخیص دهید که اگر کسی ذهنیت مثبتی داشته باشد که تحت تاثیر چیزی باشد ممکن است با شما ارتباط برقرار نکند.”

خانم گراهام گفت، بر اساس اسناد تحقیق، مشخص است که هیچ کس از پلیس اسکاتلند به هیچ یک از افسران حاضر در صحنه دستور نداده است: «منتظر بمانند، مشاهده کنند، تصوری از مرد ایجاد کنند یا برای تنش زدایی و مذاکره ایجاد رابطه کنند». .

او گفت: «هیچ یک از آن‌ها از طریق امواج رادیویی با افسران روی زمین به اشتراک گذاشته نمی‌شد.

خانم گراهام از آقاي استوارت پرسيد كه چه كسي مسئول ارائه توصيه ايمن در اين زمينه است، كه شاهد گفت ناظر بخش، گروهبان ماكسول.

شواهد قبلی در این جلسه گفت که در سال 2015، رفتار کلی در مورد رویکرد این بود که افسران قبل از تلاش برای کاهش تنش، «کنترل و انطباق را به دست آورند».

خانم گراهام از آقای استوارت پرسید که آیا در آن زمان از این راهنمایی‌های گفته شده آگاه است یا خیر، که او پاسخ داد: «نه، من قبلاً به صورت سالانه آموزش ایمنی افسران را انجام می‌دادم و این رویکرد کاهش تنش بود، زیرا این همان چیزی است که من». همیشه به شما آموزش داده شده است

“شما به دنبال استفاده از حداقل سطح نیروی ممکن برای رسیدن به هدف خود هستید.”

این تحقیق در حضور لرد براکادیل در کپیتال هاوس، ادینبورگ، ادامه دارد.


دیدگاهتان را بنویسید