چگونه آژانس‌های فوتبال تلاش می‌کنند تا نظر خود را در مورد آینده بازی بیان کنند زیرا بازیکنان به بخش بهتری نگاه می‌کننددارد

سیاست فوتبال بین فیفا، یوفا و باشگاه‌ها هر چه بیشتر دچار شکاف می‌شود، یک گروه اغلب نادیده گرفته می‌شوند – بازیکنان.

کمتر کسی بازیکنان انگلیس را بهتر از مارلون فلیشمن می شناسد که در گذشته مدیریت هری کین کاپیتان تیم ملی را بر عهده داشت و همچنان به ریس جیمز برای مسائل داخل زمین مشاوره می دهد.

آژانس او ​​Unique Sports Group برخی از بهترین جوانان نسل بعدی را با افرادی مانند جیکوب رمزی از استون ویلا و آنتونی گوردون از اورتون در تیم خود دارد. کامرون آرچر از ویلا – “جرمین دفوی بعدی” – و تامی دویل از منچسترسیتی – “یک مغز فوتبال باورنکردنی” – نیز مشتری هستند.

با توجه به اینکه انگلیس در آستانه رویارویی با ایالات متحده در جام جهانی است، فلیشمن، 41 ساله، در تلاش است تا دیدگاه آژانس های فوتبال در بریتانیا را تغییر دهد و به مدل های پیچیده ای که در ورزش و سرگرمی ایالات متحده استفاده می شود، نگاه می کند.

فلیشمن می گوید: «شاید شرکت های آمریکایی حرفه ای تر و معتبرتر دیده شوند ورزش استاندارد.

اما ما شاهد بلوغ در صنعت اینجا در انگلستان هستیم، ما روش خدمات رسانی به مشتریان خود را تغییر داده ایم، ما یک 360 هستیم. [degree] آژانس مدیریت در حال حاضر به جای مذاکره صرف فوتبال.

«ارائه این حرفه‌گرایی در نهایت به ما امکان می‌دهد تا در بحث‌های گسترده‌تری که بر ورزش تأثیر می‌گذارد، روی میز بنشینیم.»

مدیر USG می‌داند که تا زمانی که بازیکنان و آژانس‌ها آن صندلی را داشته باشند راهی وجود دارد، اما امیدوار است آن روز فرا برسد.

او می افزاید: «ما در صنعت جوانی هستیم. نمایندگی ورزشی صدها سال است که مانند سایر حرفه ها وجود نداشته است و ما می دانیم که عموم مردم هرگز نسبت به نمایندگان دلسوزی نخواهند داشت.

در نهایت از نظر هواداران، ما افراد بدی هستیم، به خصوص اگر بازیکن مورد علاقه شما را به باشگاه دیگری منتقل کنیم.

مارلون فلیشمن (سمت چپ) با ریس جیمز

/ گروه ورزشی یونیک

بازیکنان همیشه به حمایت و راهنمایی نیاز خواهند داشت، مخصوصاً با تأثیرات خارجی، شاید بتوانیم آنها را در افق ببینیم، اما ما کنترل آنها را نداریم، چه تغییرات سیاسی، تغییر قوانین لیگ یا جهت گیری استراتژیک باشگاه ها. به عنوان مثال سیاست هایی مانند برگزیت که تأثیر عمیقی بر ما داشت.

ناگهان بازیکنان جوان ما تا سن 18 سالگی یا بیشتر نمی توانند به خارج از کشور بروند و بازیکنان ارشد به عنوان بازیکنان غیر اتحادیه اروپا محسوب می شوند. آن سال های از دست رفته توسعه در یک مجموعه متفاوت می تواند آنها را تحت تأثیر قرار دهد. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که خودمان را وفق دهیم.»

فلیشمن خاطرنشان می کند: «من فکر می کنم [Brexit] فرصت‌ها را برای ما تمام می‌کند و برای ما، فرصت‌ها برای مشتریان ما چیزی است که با آن معامله می‌کنیم. وقتی در بسته می‌شود، فرصت‌ها محدود می‌شود و باشگاه‌های بریتانیا بازار را بسیار گران‌تر می‌بینند.

در آینده دوست داریم بگوییم که می‌توانیم روی میز بنشینیم تا در مورد مقررات از دیدگاه بازیکن/ایجنت مشاوره بدهیم، اما اینطور نیست. بازیکنان و عوامل در این مورد حرفی برای گفتن ندارند. ما فقط تماشا می کنیم و گوش می دهیم.

“بازار همیشه تعدیل خواهد کرد. پس از برگزیت، نقل و انتقالات آکادمی بین بهترین ها در سطح جوانان افزایش یافته است. هرگز به این تعداد نبودند و اکنون رایج هستند. همه در تلاش هستند تا آن استعداد نخبه یا الماس خشن را پیدا کنند [in non-league].

مشکل این است که در سطح بالای تیم اول، 60 درصد از نقل و انتقالات مربوط به استعدادهای خارج از کشور است. بنابراین شانس برای بازیکنان نخبه بریتانیا آسان تر نمی شود.”

بازیکنان NFL و NBA کیلومترها بیشتر از بازیکنان لیگ برتر درآمد دارند.

USG به عنوان پاسخی به یک مشکل واقعی برای استعدادهای جوان و انگلیسی با مسیر “Jadon Sancho-Jude Bellingham” به آلمان گسترش یافته است که به عنوان یک گزینه جایگزین برای ستاره های آکادمی دیده می شود.

در همین حال، مالکان جدید بوهلی-کلیرلیک چلسی علناً در مورد افزایش دو برابری درآمد خود صحبت کرده اند که می تواند منجر به هزینه های نقل و انتقالات بیشتر شود.

به طور مشابه، منچستریونایتد و لیورپول با خریدارانی که احتمالاً با اهداف مشابهی وارد بازار می شوند، برای فروش هستند.

فلیشمن موافق است که فوتبال انگلیس نتوانسته است درآمد خود را به حداکثر برساند، اما انتظار دارد که جنگی دوباره بین مالکان و بازیکنان در مورد اینکه پول به کجا می‌رود، رخ دهد.

او ادامه می دهد: “باشگاه های لیگ برتر فقط از نظر درآمد رشد خواهند کرد.” “من فکر می کنم بازیکنان همیشه وقتی پول بیشتری وارد بازی می شود سود خواهند برد.

چرا بازیکنان نماینده دارند؟ زیرا بازیکنان به عنوان ستاره های نمایش نیاز به محافظت دارند. معامله تلویزیونی بعدی که همه به آن نگاه می کنند، حقوق رسانه ای آینده و رشد این ورزش در مناطق دیگر است. همه اینها مدل های درآمدی باشگاه های لیگ برتر را افزایش می دهد.

بازیکنان NFL و NBA مایل ها بیشتر از بازیکنان لیگ برتر هستند، علیرغم اینکه آمار تماشاگران در سطح جهانی برای لیگ برتر بالاتر است. اگر باشگاه‌ها گسترش پیدا کنند، رشد کنند و از نظر مالی بزرگ‌تر شوند، ستاره‌های نمایش باید سهم منصفانه خود را بخواهند.»

فوتبال در حال حاضر عمیقاً تحت تأثیر نیروهای اقتصادی قرار گرفته است، با پول آمریکایی که باشگاه‌ها را خریداری می‌کنند و آژانس‌ها را به ابرآژانس‌ها ادغام می‌کنند.

اکنون دو بازیکن بزرگ در سراسر فوتبال انگلیس با اکثریت بازیکنان زیر نظر آژانس های تحت مالکیت ایالات متحده CAA Sports و Wasserman ظهور کرده اند.

به گفته Transfermarkt، گروه ورزشی یونیک جایگزین این است که آژانس مستقل پیشرو بریتانیا و چهارمین آژانس بزرگ فوتبال در اروپا با ارزش 880 میلیون پوندی بازیکنان در دفاتر خود است.

با ورود هجوم پول آمریکایی به باشگاه ها و آژانس ها، مدیران Unique تاکنون در برابر رویکردهای خرید کسب و کار خود مقاومت کرده اند.

او می افزاید: “درهای ما باز است، اما ما ثابت و بر جایی که می خواهیم باشیم متمرکز هستیم و شرکتی نیستیم که برای ارائه نتایج به سرمایه گذاری خارجی نیاز داشته باشد.”

در زندگی حرفه‌ای خود فلیشمن، او داستانی را روایت می‌کند که چگونه از لندن به پرستون رانندگی کرد و به مدت دو ساعت زیر باران شدید ایستاد تا با بازیکنی که می‌خواست نماینده او باشد صحبت کند، اما از او دوری کردند. چند ماه بعد، او آن بازیکن را به خدمت گرفت.

با همین سرسختی است که او سعی می کند شرایط را برای فوتبالیست هایی که نمایندگی می کند بهبود بخشد.


دیدگاهتان را بنویسید